Zrinjski - Tuzla siti 1:1 (KRAJ)

Zrinjski i Tuzla siti od 21:00h na stadionu “Pod Bijelim Brijegom” igraju derbi šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na tom meču, Zrinjski će nastupiti u sastavu: Kukić – Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Bekić – Savić (od 74. Mašić), Kamenar (od 67. Čoko), Bašić (od 46. Tešija), Tičinović, Juranović (od 74. Malekinušić) – Bilbija.

S druge strane, Husref Musemić je na teren izveo: Fejzić – Šukilović, Moris, Mehidić, Nukić – Gavrić (od 78. Čeliković), Karjašević (od 86. Efendić), Dofo, Džafić (od 64. Mišić), Mešinović (od 64. Tomašević) – Krpić.

UŽIVO

90′ Kraj utakmice.

90+8′ Gabrijel Čoko je šutirao daleko preko gola.

90+7′ Velika šansa za domaće. Mehidić je u posljednjem trenutku izbacio loptu sa gol linije.

90′ Traje svađa pomoćnika sa jedne i druge klupe.

via GIPHY

89′ GOOOOOL! Malekinušić donio Zrinjskom izjednačenje. Nakon centaršuta domaćih fudbalera, lopta se odbila do Malekinušića na 11 metara, a on iz prve volej udarcem postigao pogodak.

89′ Dobar centaršut Tešije, ali nakon veliku gužve u petercu, gostujući igrači su uspjeli za kratko otkloniti opasnost.

87′ Žuti karton je zaradio Tičinović zbog starta nad Nemanjom Tomaševićem.

82′ Sjajno je prošao Petar Mišić i pokušao šutirati vrhom kopačke, no blokirala je to odbrana Zrinjskog.

77′ Prilika za Zrinjski u ovom momentu. Matija Malekinušić je ušao u šesnaesterac i šutirao visoko, međutim preko gola je otišla lopta.

70′ Tičinović je ušao u kazneni prostor i uputio loptu u peterac, a Mehidić umalo postigao autogol, no fenomenalno je reagovao Fejzić.

67′ Strpljivo igra Tuzla siti do sada, čekajući priliku za kontranapad, dok Zrinjski kroz posjed pokupava doći do izjednačenja.

61′ “Okrenuo” je Bilbija Šukilovića, koji ga je povukao za dres potom i zaradio žuti karton.

60′ Sjajna šansa za Tuzla siti. Nukić je dobio loptu na desnoj strani, odigrao povratnu do Nebojše Gavrića koji je imao dosta prostora, ali je šutirao ravno u Kukića.

56′ Krenula je Tuzla siti u opasan kontranapad, ali je u tim trenucima sa tribina ubačena druga lopta u teren, što je omelo gostujuće igrače.

53′ Centirao je Bekić sa lijeve strane, no nije pronašao nikog od saigrača, pa je sjajni Moris još jednom intervenisao.

48′ Marko Tešija je napravio dobar prodor, ušao u šesnaesterac, a lopta je stigla do Tičinovića koji je slabo šutirao.

48′ Dobar centaršut Tičinovića, ali je ispred Bilbije intervenisao Moris i izbacio loptu u korner.

47′ Dobro se snašao Mario Tičinović i pored Damira Mehidića uspio izboriti korner za svoju ekipu.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

44′ Došao je Mešinović do lopte iza posljednje linije Zrinjskog, ušao u šesnaesterac i šutirao, no nije bilo snage u njegovom pokušaju.

43′ Šutirao je Ivan Bašić nakon što se lopta odbila do njega, ali je na pravom mjestu bio Moris.

42′ Dobro se zagradio Bilbija i izborio prekršaj na 30 metara od gola Tuzla sitija. Velike duele vode Bilbija i Moris do sada.

37′ Ušao je Bilbija neočekivano u priliku, ali ga je u petercu u posljednjem trenutku izblokirao Moris.

36′ Ušao je Dragan Juranović u šesnaesterac i pokušao centrirati, ali je odlično to blokirao Kobi Moris.

via GIPHY

32′ GOOOOOL! Tuzla siti vodi 1:0. Dofo je uputio odličnu loptu prema Džafiću, Kukić krenuo na nju, ali je napadač Tuzla sitija stigao prije i lobovao golmana domaćih.

31′ Nukić je odigrao u sredinu do Agustina Dofa koji se sjajno okrenuo i pronašao prostor za udarac, međutim lagano je to uhvatio Luka Kukić.

27′ Ostao je Krpić zaboravljen od odbrane domaćih, ali je ostao i u nedozovljenoj poziciji pa je prekinuta dobra šansa gostujućih igrača.

22′ Ponovo je pokušao Kamenar, ovaj put je probao volej udarcem, no nije bio precizan.

19′ Izveo je Džafić korner na prvu stativu, ali je ispred svog gola intervenisao Bilbija.

16′ Velika šansa za Zrinjski sada. Dugo je trajao napad “Plemića“, a lopta na kraju stigla do Karla Kamenara koji je pogodio svog saigrača Nemanju Bilbiju. U nastavku se lopta ponovo njemu odbila, ali je Nevres Fejzić drugi put uhvatio loptu.

12′ Nešto mirniji period igre, lopta dosta više u posjedu Zrinjskog.

8′ Almir Bekić je bio neoprezan i faulirao Džafića, ali Tuzla siti nije iskoristila prekid da loptu pošalje u kazneni prostor, već su je brzo izgubili gosti.

6′ Belmin Mešinović je imao dosta prostora na lijevoj strani i uputio je prizemni centaršut. Mogao je Sulejman Krpić puno bolje u ovoj sitauciji, ali je ostavio lošu povratnu Adnanu Džafiću.

2′ Dobro su kombinovali domaći fudbaleri nakon kornera, Ivan Bašić je proigrao Nemanju Bilbiju, a on je šutirao daleko preko gola.

2′ Centrirao je Josip Ćorluka na drugu stativu, a Ajdin Nukić glavom loptu izbacio u korner.

1′ Počela je utakmica.