Zrinjski vodi protiv Širokog na jako lošem terenu, domaći se žalili na gol Plemića

Zrinjski vodi na poluvremenu protiv Širokog Brijega rezultatom 1:0.

Nakon 45 minuta u hercegovačkom derbiju i derbiju 17. kola Premijer lige, Zrinjski ima prednost protiv Širokog Brijega koji je domaćin na Mokrom Docu zbog radova na stadionu “Pecara”.

Užasan teren obilježio je prvo, a u drugom poluvremenu igračima će biti još teže za igrati.

Jedini gol u prvom poluvremenu za Zrinjski je postigao Antonio Ivančić. Prethodno je centrirao Nemanja Bilbija, a nakon duela golmana Širokog Tomislav TomićaFranka Sabljića lopta je došla do Ivančića koji je proslijedio u mrežu. Tražili su domaći prekršaj nad golmanom, ali se glavni arbitar nije oglasio.

Nešto ranije, Igman je na jednako lošem terenu savladao Tuzlu siti sa 2:0. Do kraja jesenjeg dijela ostalo je još jedno kolo, ali već ovo je pokazalo da bh. stadioni još uvijek nisu spremni na decembarski fudbal.