Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su danas u Nišu ekipu Radničkog rezultatom 1:0, u 21. kolu Superlige Srbije.

U dosta teškim uslovima igrala su oba tima. Prethodnih dana su bile padavine, a pred početak teren je zaledio i u Nišu je temperatura u minusu.

Nakon deset minuta velika šansa za Zvezdu, Gejlor Kanga je glavom proigrao El Fardu Bena, čiji udarac sjajno brani golman domaćih Borivoje Ristić.

Gosti su napadali i imali inicijativu, i to su u 26. minutu isplatilo. Kanga je ubacio sa strane, loptu poslije duela sa Ristićem prebacio na drugu stativu Milan Pavkov, a Mirko Ivanić je na pravom mjestu i fudbal glavom ubacuje u mrežu.

Deset minuta nakon gola dvije dobre šanse su imali gosti. Veliki posao je odradio kapiten i čuvar mreće Ristić sa dvije sjajne odbrane Željku Gavriću i Pavkovu. Zvezda nije kapitalizovala te prilike i na odmor se otišlo na rezultatom 1:0.

Zvezda, Zvezda došla do pobjede uoči duela sa Milanom, Ivanić jedinim golom srušio Radnički u Nišu

Radnički je bio blizu da postigne pogodak u 56. minutu. Nikola Aksentijević je želio da centrira, ali je vjetar promijenio putanju i lopta je pogodila prečku gola Milana Borjana.

Filipo Falko je debitovao za “crveno-bijele” zamjenivši Milana Pavkova u 82. minutu.

Trener domaćih Vladimir Gaćinović dobio je drugi žuti karton u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog dijela zbog prigovora sudiji Novaku Simoviću.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje u Subotici kod Spartaka, dok će Radnički igrati protiv Novog Pazara u ovom gradu.