Zvezda provozala IMT na Marakani i rezervisala mjesto u polufinalu Kupa Srbije (VIDEO)

Crvena zvezda je u posljednjoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije savladala IMT na “Marakani” rezultatom 3:0.

Povela je Zvezda u sedmoj minuti iz prve prilike. Probili su domaći po lijevoj strani, Milan Rodić je centrirao, a Dijego Falćinelipobjegao” odbrani IMT-a i pogodio glavom.

Sedam minuta kasnije već je na semaforu pisalo 2:0. Aleksandar Katai je izveo slobodni udarac sa 20 metara i pogodio od stativu u golmanovom uglu.

Veliku šansu imao je IMT u 15. minuti. “Poigravali” su se Milan Rodić i Miloš Degenek, što je iskoristio Vladimir Lučić i uzeo im loptu, ali je na kraju bio neprecizan.

Od 20. minute Crvena zvezda je vodila već sa 3:0. Sjajnu akciju u četiri poteza su odigrali “crveno-bijeli“, koju je otvorio golman Zoran Popović. Brzo su kombinovali Falćineli i Mirko Ivanić, a Filipu Falku nije bilo teško da pogodi mrežu i upiše svoj prvenac.

Do kraja poluvremena Crvena zvezda je imala još nekoliko prilika, međutim nije ni IMT ostavio toliko loš utisak, pa su gosti mogli biti nezadovoljni rezultatom na odmoru.

Nije u drugom poluvremenu viđeno uzbuđenja kao u prvom. “Crveno-bijeli” su očekivano sačuvali prednost. Ipak, prvu priliku imali su gosti kada su u 55. minuti signalizirali penal, međutim glavni sudija se nije oglasio.

Nakon toga Zvezda je imala potpunu inicijativu i nekoliko situacija da završi sav posao na ovom duelu, ali su previše “nonšalantno” ulazili u završnice igrači Crvene zvezde.

Želio je IMT da postigne makar “počasni” pogodak na “Marakani” i mogao je do toga u 81. minuti, ali je udarac Marka Ilića odlično odbranio Zoran Popović, pa je na semaforu ostalo 3:0 iz prvog poluvremena.

Žrijeb za polufinale Kupa Srbije je u petak, a potencijalni protivnici Crvenoj zvezdi su Partizan, Vojvodina i Radnik Surdulica.