Zvijezda 09 ludim preokretom savladala Drinu, Krupa neumoljiva protiv Sutjeske

Odigrane su utakmice 27. kola Prve lige Republike Srpske. Zvijezda 09 je u spektakularnoj utakmici savladala ekipu Drine iz Zvornika sa 5:4, dok je Krupa bila sigurna protiv Sutjeske sa 3:0.

Fudbaleri Zvijezde 09 dočekali su danas ekipu zvorničke Drine i stigli do pobjede rezultatom 5:4 u spektakularnom meču prepunom preokreta i uzbuđenja.

Gosti su mnogo bolje otvorili utakmicu i golom Danijela Ćuluma iz treće minute došli do prednosti. Na 2:0 povećao je Stefan Rakić u 43, a pred odlazak na odmor rezultat je na 2:1 smanjio Milan Šikanjić.

Nakon pet minuta igre u nastavku Milan Gordić je pogodio za 2:2, a novo vođstvo Drini donio je Sreten Milošević dva minuta kasnije. Izjednačio je Dejan Živković u 66, da bi vrlo brzo nakon toga Igor Blagojević prvi put doveo Zvijezdu u vođstvo.

Uzbuđenjima ni tu nije bio kraj jer je Petar Gavrović u 69. minutu zatresao mrežu za 4:4, a sva tri boda domaćinu obezbijedio je Andrija Janjić golom u 77. minutu.

blago

Krupa je nastavila sa odličnim igrama, a danas su u derbiju kola savladali ekipu Sutjeske rezultatom 3:0, a jedan od najzapaženijih pojedinaca na meču bio je Srđan Mrzić.

Upravo je Mrzić u 15. minutu preciznim šutem doveo svoju ekipu u prednost, a u 24. minutu Ljubiša Nikodinović je povećao na 2:0, te se tim rezultatom otišlo i na odmor.

Odličnu utakmicu Mrzić je krunisao svojim drugim pogotkom u 67. minutu kada su praktično i otklonjene sve dileme oko pobjednika.