Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju od Hofenhajma sa 2:0 u prvom kolu grupe L Lige Evrope.

Prvu priliku imao je Sebastijan Rudi već u drugom minut, da bi odmah zatim Hofenhajm imao još jednu šansu, no Milan Borjan je dobro reagovao. U narednih deset minuta Crvena zvezda je imala kontrolu lopte, ali nije stvorila konkretnu priliku. Ponovo je zatim uslijedila incijativa domaćina, tim Dejana Stankovića dobro se branio i čekao svoju priliku iz kontranapada. To je uslijedilo u 34. minutu, Milan Rodić je imao prodor po lijevoj strani, ubacio je u šesnaesterac, ali je Dijego Falćineli zakasnio na loptu. Ubrzo je Italijan imao još jednu šansu, no lopta je otišla preko gola.

Najveću priliku u prvom poluvremenu za goste propustio je Srđan Spiridonović, poslije ubačaja Rodića, no njegov pokušaj blokirao je Kevin Akpoguma. Na drugoj strani Munas Dabur je poslije greške Seku Sanoga pogodio stativi i nakon 45. minuta ostalo je 0:0.

Na početku drugog poluvremena Strahinja Eraković je postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Dabur je natjerao Borjana na paradu u 50. minutu, kako i pet minuta kasnije i oba puta je golman Crvene zvezde dobro reagovao. Hofenhajm je stigao do vođstva u 63. minutu kada je poslije brze akcije Rudi ubacio, a Kristof Baumgartner je pogodio za 1:0. Stanković se bunio zbog potencijalnog prekršaja nad Veljkom Nikolićem na početku akcije za gol i zbog toga je dobio crveni karton.

Sanogo nije iskoristio dobru priliku poslije kornera i poslao je loptu preko gola. Isti igrač je u 73. minutu propustio sličnu šansu, kada je šutirao pored lijeve stative. Dva minuta kasnije u igru su ušli El Fardu Ben, Njegoš Petrović i Aleksa Vukanović umjesto Spiridonovića, Aleksandra Kataija i Sanoga. Najveće šanse Zvezda je stvarala poslije kornera, a novu je propustio Nemanja Milunović. Na teren su ubrzo ušli Milan Pavkov i Veljko Simić umjesto Milana Gajića i Falćinelija. Sve dileme oko pobjednika riješio je Dabur u sudijskoj nadoknadi.

Crvena zvezda će za sedam dana dočekati Liberec na stadionu “Rajko Mitić“, dok će Hofenhajm gostovati Gentu.

HOFENHAJM: Baum – Akpoguma, Poš, Fogt – Rudi, Griliš, Sesenjon, Baumgartner, Gaćinović – Dabur, Belfodil.
CRVENA ZVEZDA: Borjan – Eraković, Milunović, Degenek – Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić – Katai, Spiridonović – Falćineli.