Fudbaleri Atalante remizirali su na gostovanju sa ekipom Specije 0:0 u osmom kolu italijanske Serije A.

Iako se očekivalo da će gosti biti puno bolji rival, zanimljivo je da je Specija imala veći posjed lopte i prvu šansu, kada je Dijego Farias pogodio prečku u trećem minutu. U prvom poluvremenu nije bilo još puno prilika, a izdvaja se ona Robina Gosensa, jer je šutirao pored desne stative.

Atalanta je povela golom Duvana Zapate u 56. minutu, ali je poništen zbog ofsajda. Do kraja utakmice napadali su gosti i redale su se prilike Gosensa, Marija Pašalića, Alekseja Mirančuka, ali ništa toliko ozbiljno da ugrozi gol Ivana Provedela. Gosti su na samom kraju tražili penal zbog prekršaja nad Mirančukom, ali sudija to nije svirao i ostalo je 0:0.

U narednom kolu Atalanta dočekuje Veronu, a Specija gostuje Kaljariju.