U okviru petog kola engleske Premijer lige, Mančester junajted je kao gost savladao Njukasl rezultatom 4:1.

Utakmica je počela odlično za Njukasl. “Svrake” su već u drugom minutu povele sa 1:0 nakon autogola koji je posljedica nespretne reakcije Luka Šoa.

U 16. minutu, Markus Rašford je imao priliku za Mančester, šutirao je s vrha šesnaesterca, ali lopta je završila pored gola. Sedam minuta kasnije, “Crveni đavoli” su ipak došli do izjednačenja. Heri Megvajer se najbolje snašao poslije kornera i pogodio za 1:1.

Do kraja poluvremena, viđeno je još nekoliko prilika na obje strane, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Gostujući tim je bio bolji u drugom periodu, ali mreže su mirovale sve do samog finiša utakmice. U 86. minutu, Bruno Fernandes je pogodio za 2:1, Eron Van-Bisaka je četiri minuta kasnije povećao prednost svoje ekipe, a konačan rezultat je postavio Rašford u 96. minutu.

Ovo je druga pobjeda u sezoni za Junajted, a u sljedećem kolu ih očekuje derbi protiv Čelsija na domaćem terenu, dok će Njukasl gostovati Vulverhemptonu.