U šestom kolu španske Primere, fudbaleri Kadiza su danas u gostima iznenadili lidera prvenstva Real Madrid, upisavši trijumf od 1:0, dok je Hetafe kod kuće istim rezultatom pobijedio Barselonu.

Kadiz je u ranom dijelu utakmice u 16. minutu postigao prvi i jedini pogodak na meču protiv Real Madrida. Strijelac je bio Entoni Lozano a asistirao mu je Alvaro Negredo. Još jedno iznenađenje u četvrtom kolu Primere, i to u režiji fudbalera Hetafea koji su na svom terenu pobijedili Barselonu minimalnim rezultatom 1:0. Napadač Haime Mata je sa bijele tačke u 56. minutu donio vođstvo i na kraju trijumf protiv velikog favorita.

Kadiz i Hetafe danas su upisali treću ovosezonsku pobjedu, a Real i Barselona po prvi poraz.