Fudbaleri Frankfurta remizirali su 1:1 na domaćem terenu sa ekipom Lajpciga u osmom kolu njemačke Bundeslige.

Prvu veliku šansu imao je Dani Olmo u 15. minutu kada je izblokiran njegov udarac, a za goste je veliku priliku propustio Anhelino. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, no Kevin Trap je odbranio. Poveli su domaći igrači nakon asistencije Obita N’Dika za Ajmena Barkoka, koji je fantastično primio loptu u šesnaestercu i matirao Petera Gulašija za 1:0 u 43. minutu.

Izjednačili su gosti poslije ubačaja Anhelina, a Jusuf Poulsen je meastralno reagovao i zatresao mrežu za 1:1. Do kraja po veliku šansu su imali Andre Silva, kada je išao jedan na jedan sa Gulašijem, no Mađar ga ja zaustavio i Poulsen kome je Trap odbranio šut glavom.

U narednom kolu Lajpcig dočekuje Arminiju, a Frankfurt gostuje Union Berlinu.