Utakmica Monpelje-Strazbur obilježila je 11. kolo francuske Lige 1, pošto je završena pobjedom domaćina od 4:3, dok je Lion trijumfovao na gostovanju Anžeu sa 1:0.

Već u osmom minutu Pedro Mendeš je doveo domaćine u vođstvo od 1:0, da bi pet minuta kasnije Endi Delor povećao na 2:0. Nije puno trebalo gostima da izjednače i to sa oba gola sa bijele tačke. Prvo je Keni Lala bio precizan u 22. minutu, a četiri minuta kasnije Habib Dialo je poravnao na 2:2.

Do kraja prvog poluvremena viđena su još dva gola, a ponovo je domaći tim stigao do prednosti. Sada je Mihailo Ristić asistirao Deloru u 31. minutu, da bi Ludovik Ažorke izjednačio prije samog odlaska na pauzu. Konačnih 4:3 postavio je Gaetan Labord predivnim golom sa dvadeset metara u 68. minutu.

Lion je na gostovanju Anžeu odigrao veoma tešku utakmicu i do tri boda su stigli tek u 80. minutu kada je Tino Kadevere primio loptu na pet metara i lagano je smjestio iza protivničkog golmana.