U okviru sedmog kola francuske Lige 1 danas su pobjede upisali Lorijen i Marselj nad Remom, odnosno Bordoom.

Lorijen je savladao Rem u gostima rezultatom 3:1. Prvo poluvrijeme završeno je 1:0 u korist domaćina a strijelac je bio mladi Moreto Kasama u 15. minutu. Mreže su mirovale do 61. minuta kada je izjednačio fudbaler gostiju Pjer Hamel. Drugi gol za Lorijen postigao je Joan Visa u 65. iz penala, a treći Teremas Mofi u 80. minutu. Rem nije završio kompletan ovaj meč jer su Kasama i rezervista Anastasios Dionis zaradili po crveni karton.

Fudbaleri Marselja su na svom “Veledromu” rutinski savladali Bordo sa 3:1. Ponajbolji igrač Florijan Tovan je doveo u vođstvo svoj tim u petom minutu. Imao je priliku samo 11 minuta kasnije i da udupla prednost iz penala, ali nije uspio. U drugom dijelu se iskupio sa asistencijom za Džordana Amavija, koji je u 54. savladao golmana gostiju Benou Kostilja. Autogolom defanzivca Pabla, Marselj vodi sa 3:0 u 64. minutu. Vođstvo domaćih na 3:1 smanjio je Džoš Maja.