Spars Realway/Facebook

Danas je odigrano četiri susreta trećeg kola Lige Bosne i Hercegovine. Široki je pobijedio Borac, Sparsi su bili bolji od Slobode, Kakanj je savladao Bosnu Rojal, a Promo Čelik.

Sparsi su već u prvom poluvremenu slomili otpor Slobode i nakon prvih 20 minuta vodili sa 20 poena razlike (51:31). U trećoj četvrtini gosti su uspjeli da smanje prednost na 12 poena razlike, ali su se ubrzo Sparsi vratili na ubjedljivo vođstvo i poenima Adija Zahiragića ponovo otišli na plus 20 (60:41) pet minuta do isteka treće dionice. Tu prednost su povećavali i u posljednjih deset minuta se ušlo rezultatom 77:53. Četvrta četvrtina bila je rutinska za domaće koji su sebi dozvolili i blago opuštanje pa je utakmica završena rezultatom 94:78 (25:18, 26:13, 26:22, 17:25).

Najefikasniji u redovima Sparsa bio je Almir Hasandić sa 25 poena, dok je Vojin Ilić dodao 17. U porazu Slobode istakao se Jakov Mustapić sa 20 poena.

Promo je u Donjem Vakufu bez većih problema pobijedio Čelik 76:58 (19:16, 15:17, 23:13, 19:12). Prvo poluvrijeme proteklo je izjednačenom igrom i nijedna ekipa nije imala veću prednost od četiri poena. Gosti su bili u blagoj rezultatskoj prednosti većim dijelom u prvih 20. minuta igre i na odmor se otišlo rezultatom 34:33 za domaće. Pitanje pobjednika riješeno je u trećoj dionici koju su košarkaši Proma dobili sa deset razlike i stigli prvi put do dvocifrenog vođstva. Nisu domaći sebi dozvolili opuštanje i do kraja su povećali prednost i rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji kod domaćih bio je Si-Džej Vilson sa 19 poena i šest asistencija, dok je u Čeliku Milivoje Božović ubacio 23 poena i uhvatio 10 skokova.

Kakanj je na svom parketu pobijedio Bosnu Rojal 91:85 (20:23, 17:16, 23:17, 31:29). Utakmica je riješena tek u četvrtoj četvrtini kada je svojim poenima do pobjede Kakanj vodio Imran Fazlić. Bili su domaći i na +10 u posljednjoj dionici, a Bosna je do kraja uspjela samo da smanji zaostatak na šest poena razlike.

Fazlić je bio najbolji u pobjedi Kaknja sa 25 poena, dok je u ekipi Bosne Luka Igrutinović postigao poen više.