Fudbaleri Benfike trijumfovali su na gostovanju protiv poljskog Leha sa 4:2, AZ Alkmar je iznenadio Napoli u Italiji sa 1:0, dok je Glazgov Rendžers trijumfovao u Liježu protiv Standarda sa 2:0.

Portugalci su poveli u devetom minutu nakon što je Pici iskoristio penal. Domaćini su uzvratili već u 15. minutu golom Mikaela Išaka, nakon fenomenalne asistencije Alana Červinskog. Leh je stvarao više prilike, iako je Benfika imala veći posjed lopte, ipak i pored toga gosti stižu do novog vođstva u 42. minutu. Žilberto je ubacio u šesnaesterac, a tamo je najviši u skoku bio Gabrijel Nunjez i lako je matirao Filipa Bednareka za 2:1.

Čim se krenulo u nastavku Išak je pokupio odbijenu loptu od Odiseasa Vlahodimosa i izjednačio na 2:2. Novo vođstvo Portugalcima donio je Nunjez u 60. minutu, nakon što je predriblao protivničkog fudbalera i lako pogodio za 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Nunjez svojim trećim golom u 93. minutu.

Ekipa Stivena Džerarda ostvarila je pobjedu u Liježu na gostovanju Standardu sa 2:0. Prvo gol je postigao Džejms Tavernie sa bijele tačke, nakon što je Noe Dusen igrao rukom. Konačnih 2:0 postavio je Kemar Ruf golom sa svoje polovine u 93. minutu.

Igrači AZ Alkmara napravili su iznenađenje u Italiji savladavši Napoli sa 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo golova u Napulju, iako su domaćini imali nekoliko prilika, a najveću je propustio Dris Mertens. Kazna za sve propuštene prilike stigla je u 57. minutu kada je Jonas Svenson ubacio u peterac, a Dani de Vit bez problema postiže gol za vođstvo  i pobjedu AZ Alkmara.