Fudbaleri Lestera sigurnom igrom savladali su na domaćem terenu ekipu Zorje sa 3:0, kao i Braga grčki AEK identičnim rezultatom 3:0, dok je Liberec trijumfovao protiv Genta sa 1:0.

Engleski klub je sigurno stigao do pobjede od  protiv ukrajinske Zorje. Prvi gol na meču djelo je Džejmsa Madisona, koji se sjajno snašao u gužvi i matirao Mikitu Ševčenka u 29. minutu. Pred sami odlazak na pauzu predivnim prodorom Harvi Barns povećava na 2:0. Keleči Ihenačo je pogodio za konačnih 3:0, poslije poklon lopte od protivničkog fudbalera.

Portugalci su više nego ubjedljivo savladali grčki AEK sa 3:0. Braga je protiv grčkog AEK-a stigla do vođstva golom Vendersona Galjenja u 44. minutu, na asistenciju Rikarda Esgaja. Paulinjo je u 78. minutu pogodio za 2:0, da bi konačnih 3:0 postavio Rikardo Horta dva minuta prije kraja utakmice.

Rival Crvene zvezde u grupi L, Liber je na domaćem terenu trijumfovao protiv Genta sa 1:0. Česi su poveli golom Abdula Jusufa u 29. minutu, nakon sjajne akcije, gdje su ostavili Bahreinca samog ispred Dejvija Rufa i tako su stigli do bitne pobjede na startu Lige Evrope.