U prvom kolu Lige Evrope, PSV je na domaćem terenu poslije preokreta poražen od Granade rezultatom 2:1. U Sofiji, domaći CSKA je izgubio od Kluža sa 2:0, a PAOK i Omonija su odigrali neriješeno, 1:1.

PSV je do vođstva stigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Nakon slobodnog udarca, Denis Damfris je sjajno skočio i glavom proslijedio loptu do Marija Gecea, koji je iz prve šutirao sa vrha šesnaesterca i savladao nemoćnog Ruija Silvu. Nakon ovog sjajnog poteza njemačkog fudbalera, otišlo se na odmor.

Granada je do izjednačenja stigla u 57. minutu. Nakon izvanredne asistencije Antonija Puertasa, Horhe Molina je lijevom nogom iz prve poslao loptu pod prečku, pa je na semaforu pisalo 1:1.

Španski tim je u nastavku stigao i do potpunog preokreta. U 66. minutu, Darvin Mačis je maestralno šutirao s vrha šesnaesterca, lopta je imala određenu dozu efeja, pa je golman tima iz Ajndhovena ostao nemoćan.

U prvom poluvremenu utakmice u Sofiji, nije bilo golova, CSKA je imao posjed lopte i više pokušaja, ali mreže su mirovale.

Drugi period je donio bolju igru Kluža, Belgijanci su prvi pogodak postigli u 53. minutu, kada je Mario Rondon glavom poentirao poslije kornera. Kluž je do drugog gola stigao 20 minuta kasnije, kada je Siprijan Deak bio precizan sa bijele tačke.

Omonija je u Solunu povela u 16. minutu, nakon gola Erika Botaka. Francuz je ostao sam poslije dobrog ubačaja Jana Lekjaksa i nije mu bilo teško da pospremi loptu u mrežu. Do kraja poluvremena, grčka ekipa je pokušavala, ali nije bilo promjene rezultata.

Ipak, PAOK je stigao do izjednačenja u 56. minutu. Nakon konfuzije u gostujućoj odbrani, Tomas Murg se dobro snašao i pogodio za, ispostaviće se, konačan rezultat.

Kluž je pobjedom izbio na prvo mjesto u grupi A zajedno sa Romom, a Granada se u grupi E osamila na čelu tabele.