Mega je nakon produžetka savladala Primorsku rezultatom 71:69 (23:26, 14:16, 9:5, 17:16, 8:6) u okviru osmog kola ABA lige.

Prva četvrtina je bila najefikasnija na susretu jer je viđeno čak 49 poena. Sjajnu dionicu je odigrao Erjon Kastrati koji je ubacio čak tri trojke, a neke bitne koševe je na početku dao i Uroš Durnik, pa je Primorska imala 26:23 poslije deset minuta košarke.

Slovenačka ekipa je nastavila u drugom kvartalu da održava prednost, a Kastratiju se pridružio i Luka Vončina koji je poenima i asistencijama držao Primorsku konstantno na rezultatskom plusu. Marko Simonović je bio jedini raspoložen kod Mege u prvom poluvremenu i njegova ekipa je na veliki odmor otišla sa pet poena zaostatka (42:37).

Treći period je obilježila katastrofalna napadačka igra na obje strane. Mega je četvrtinu dobila rezultatom 9:5, što govori dovoljno kakvih deset minuta košarke je bilo viđeno u “Bonifiki”. Vjerovatno i najslabija dionica u posljednjoj deceniji ABA lige.

Nakon što su više od 15 minuta u nastavku timovi “porađali” poene u napadu, prava drama je viđena u finišu kada se u posljednje dvije minute regularnog vremena ušlo pri rezultatu 57:57. Prvo Vončina i Durnik odvode Primorsku na +4 (61:57), ali onda trojku za goste pogađa Simonović, a nešto kasnije i Milenko Tepić za 63:63. Imao je bivši reprezentativac Srbije šut za pobjedu napad kasnije, ali nije pogodio pa se otišlo u dodatnih pet minuta.

Gosti su produžetak otvorili koševima sa slobodnih bacanja Simonovića i Karla Matkovića, a nešto kasnije je Tepić pogodio novu trojku za 70:65 vođstvo Mege poslije dva promašena bacanja Jurija Macure. Vončina je na drugoj strani vratio trojku, da bi nakon promašenog šuta Jovana Novaka, ponovo na liniji penala završio Macura. On je još jednom promašio oba šuta, a šansu za popravni je dobio minutu kasnije nakon što je fauliran prilikom šuta van linije 6,75m. Ovaj put je pogodio jedan od tri pokušaja, a na drugoj strani je Tepić prepolovio penale za konačnih 71:69. Imao je Vončina šut za pobjedu svog tima, ali nije bio precizan.

Macura, Macura tragičar Primorske, Mega odnijela bodove iz Kopra nakon produžetka

Simonović je sa 15 poena bio najefikasniji u pobjedničkom sastavu, dok je kod Primorske bolji od ostalih bio Vončina sa 22 poena.

U sljedećoj rundi takmičenja Mega dočekuje Split, a Primorska gostuje kod Krke.