Fudbaleri Majnca ostvarili su prvu pobjedu u sezoni i to na gostovanju Frajburgu od 3:1 u osmom kolu njemačke Bundeslige.

Prvo poluvrijeme obilježio je Žan Filip Mateta, koji je već u prvom minutu poslije kontranapada postigao gol za 1:0. Robin Kuason je šutirao sa dvadeset metara, ali je Florijan Miler to odbranio, no lopta se odbila do Matetea i ovaj lagano povećava na 2:0 u 34. minutu. Šest minuta kasnije Žan Pol Betius je sjajno proigrao Matetea, a ovaj postiže svoj treći gol i za ogromno vođstvo ekipe koja je osvojila samo jedan bod do sada u prvenstvu.

Frajburg je smanjio na 3:1 u 63. minutu, pošto je Nils Petersen bio na pravom mjestu poslije odbijene lopte nakon šuta Rolanda Salaja. Do kraja vrijedi istaći sjajan šut Lukasa Holera iz slobodnog udarca, no Robin Zentner je prelijepom paradom to odbranio.

Ovo je prva pobjeda Majnca u sezoni i veoma bitni bodovi u borbi za opstanak. U narednom kolu Frajburg gostuje Augzburgu, a Majnc dočekuje Hofenhajm.