REUTERS/Toby Melville

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je u polufinalu Mastersa u Londonu Rafaela Nadala iz Španije sa 2:1 (3:6, 7:6(4), 6:3).

Prvi set je bio veoma zanimljiv, sa malo brejk lopti, ali dosta predivnih poena. Prvi do brejk lopti je došao Medvedev i to tri, ali je sve odbranio Nadal i strpljivo čekao svoju priliku. Ona je došla u osmom gemu, kada je bez izgubljenog poena napravio brejk i odmah zatim ga potvrdio za osvajanje prvog seta.

Ruski teniser je sjajno krenuo u drugom setu, brzo je napravio brejk i poveo sa 3:0. Imao je Medvedev još jednu priliku da praktično osvoji set, no Nadal je fantastično odigrao na brejku loptu protivnika i sačuvao svoj servis gem. Odmah zatim je on imao priliku da oduzme servis protivniku i to je uradio na drugoj brejk prilici, te se potpuno vratio u ovaj set. Medvedev kao da je psihički pao poslije svega što se desilo i onda je dopustio Špancu još jedan brejk, da bi se preporodio u narednom gemu i bez izgubljenog poena napravio ribrejk. Na kraju je odlučio taj-brejk u kom je Medvedev sa bio puno bolji sa 7:4 i otišlo se u treći set.

Na početku trećeg seta oba tenisera su bila sigurna i kao da su se polako spremala za samo završnicu meča. U sedmom gemu Medvedev je stigao do brejk lopte, ali je asom to Nadal odbranio. Ipak treću brejk loptu Rus koristi i stiže do velike prednosti i odmah zatim je to potvrdio, te došao na gem od pobjede. Već u narednom gemu kod Nadala se osjetio umor i Medvedev je sa još jednim brejkom stigao do prve pobjede protiv Španca.

Danil Medvedev će u finalu igrati protiv Dominika Tima iz Austrije.