U utakmici osmog kola ABA lige, Mornar je u Splitu savladao “Žute” rezultatom 95:87 (21:35, 28:15, 30:21, 16:16).

Mornar je odigrao defanzivno očajnu prvu četvrtinu u kojoj su primili čak 35 poena. Posebno je puno propusta bilo u finišu kvartala kada je Split serijom 12:2 okončao taj period igre sa 14 poena prednosti (35:21). Trio Blaž Mesiček, Marko Luković i Pavle Marčinković su bili nerješiva enigma za sastav Mihaila Pavićevića u uvodnih deset minuta košarke.

Barani su najavili preokret serijom 7:0 koju je režirao Tejlor Smit početkom druge dionice što je natjeralo Ivicu Skelina da pozove minutu odmora. Odbio je Split prvi nalet protivnika, prvenstveno zahvaljujući koševima Darka Baja i tako otišao na visokih +16 (48:32). Ipak, tada Mornar prebacuje u dosta veću brzinu i prvo preko Ajzee Vajtheda i Marka Jeremića smanjuje na 48:38, a onda poluvrijeme okončava serijom 11:0 za minimalan zaostatak (50:49) sa kojim se otišlo na veliki odmor.

Mornar, Mornar dao Splitu 17 poena fore, pa se uozbiljio i upisao šesti trijumf u ABA ligi

Skoro čitavim tokom treće četvrtine se igralo koš za koš. Jedino kada se Mornar odlijepio na dva posjeda zaostatka, bilo je nakon trojke Jeremića, uz slobodno bacanje koje je realizovao za 63:59. Odmah je Split preko Lukovića i Mesičeka poravnao na 63:63, ali u posljednjoj minuti Barani prave seriju 7:1 i okončavaju taj dio igre sa +8 (79:71).

Trojkom Džejkoba Pulena, Mornar je na početku posljednje četvrtine stigao do prve dvocifrene prednosti večeras (82:71), ali domaći su odgovorili pogotkom van linije 6,75m Ilije Đokovića i poenima Lukovića, a onda je nakon izgubljene lopte Dereka Nidama poentirao i Marčinković, te je Split prišao na samo -5 (84:79). Pokušao je Mihailo Pavićević da smiri svoj tim tajm-autom, a Pulen je košem uz faul vratio “plus” svog tima na osam poena (87:79).

Split je još jednom ove sezone pokazao karakter i novom serijom 6:0 uspjeli su da uvedu utakmicu u neizvjestan finiš. Ipak, uslijedila su četiri uzastopna poena Vajtheda za 91:85 gostiju na 40 sekundi do kraja susreta, što je natjeralo domaće da uđu u penal završnicu. Mornar nije imao problema da okonča susret u svoju korist, tako da je na kraju konačan rezultat bio 95:87.

Pulen je sa 27 poena bio najbolji pojedinac večerašnjeg susreta, a kod Splita je bolji od ostalih bio Luković koji je upisao 21 poen.

Za Mornar je ovo bila šesta pobjeda u regionalnom takmičenju iz sedam odigranih utakmica, a Split je upisao peti poraz iz jednog meča više od Barana.

Zbog reprezentativne pauze, naredno kolo će se igrati tek za dvije sedmice kada će Mornar ugostiti Partizan, dok Split igra u Beogradu protiv Mege.