Fudbaleri Totenhema večeras su pobijedili na svom terenu Mančester siti rezultatom 2:0 u okviru devetog kola engleske Premijer lige.

Susret je dobro počeo za domaće, ekipa Žoze Murinja je povela u 5. minutu. Tangaj Ndombele poslao je dugu loptu prema Hjong-min Son koji nakon prijema sa lakoćom matira nemoćnog Edersona. Ovo je čak deveti gol u sezoni za fantastičnog Južnokorejanca.

U nastavku fudbal se samo igrao na polovini domaćih. “Građani” su pritiskali posljednju liniju, a lopta je kružila oko šesnaesterca. Tim Pepa Gvardiole je čekao svoju priliku i došao do gola. Rodri je ubacio u šesnaesterac do Gabrijela Žezusa koji dodaje do Emerika Laporta, a ovaj pogađa mrežu. Ipak, arbitar susreta Majk Din poslije konsultacije sa VAR-om poništava gol Francuza.

Igrače Sitija ova odluka nije slomila, oni su i dalje napadali i stvarali šanse, ali do kraja prvog dijela nije bilo pogotka.

Pored terenske inicijative “Građana“, “Sparsi” su par puta prijetili. Son je imao šansu u 59. minutu, ali je udarac blokiran od strane odbrane gostiju. Samo što je ušao u igru, Đovani Lo Selso upisuje se u listu strijelaca u 65. minutu. Erik Dajer je poslao loptu prema kapitenu Kejnu, ovaj povukao ka golu Sitija, dodao na lijevu stranu prema kojoj se ubacio Argentinac, vezni fudbaler pogađa mrežu Edersona za 2:0.

Imao je i dalje Siti loptu više u nogama, napadao, ali je odbrana Totenhema bila dobro postavljena i nije se mogla ugroziti. Dobru su šansu imali Rodri i Žoao Kanselo. Španac je sa pet metara šutirao, ali je dobro bio postavljen Ljoris. Nakon toga, Portugalac je šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta je otišla preko gola.

Na kraju bitna, šesta po redu pobjeda za londonski tim koji je sad na prvom mjestu na tabeli.

U narednom kolu Totenhem gostuje Čelsiju, dok će Siti na svom terenu dočekati Barnli.