Adetokunbo razmontirao Španiju

Reprezentacija Grčka savladala je selekciju Španije rezultatom 86:70 u prijateljskom meču odigranom u Atini.

Nakon uvodnog egala, izabranici Dimitrisa Itudisa su u nastavku prvog kvartala potpuno “razmontirali” goste iz Španije, a nakon 10 minuta igre rezultat je glasio 31:13.

Prednost su održali i tokom druge četvrtine, a onda se Španija malo razbudila u trećoj dionici kada su uspjeli da priđu na -6 (63:57). Ipak, domaći nisu dopustili preokret, te su fantastičnom posljednjom četvrtinom ugasili sve nade Španaca i ubjedljivo slavili sa 86:70.

Grčki tim je do slavlja vodio Janis Adetokunbo sa 31 poenom i 10 skokova, dok je Tajler Dorsi meč završio sa 11 poena. Sa druge strane se istakao Vili Hernangomez sa 15 poena, te Haim Pradilja sa 10 postignutih poena.

Podsjećamo, Grčku u nastavku očekuje meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Srbije koji je na programu 25. avgusta, dok će tri dana kasnije dočekati Belgiju, a nakon toga i slijedi i Evrobasket gdje se nalaze u grupi sa Estonijom, Ukrajinom, Velikom Britanijom, Italijom i Hrvatskom.

Španija, sa druge strane, će u kvalifikacijama za Mundobasket igrati protiv Islanda 24. avgusta, a tri dana kasnije ih čeka duel protiv Holandije. Što se Evrobasketa tiče, Španci se nalaze u grupi sa Crnom Gorom, Gruzijom, Bugarskom, Belgijom i Turskom.