AEK je u okviru trećeg kola top 16 faze FIBA Lige šampiona savladao Strazbur rezultatom 77:68, dok je Brindisi pobijedio Tofaš rezultatom 77:75.

Odlično se držao francuski tim u Atini protiv AEK-a sve do posljednjih deset minuta. Čak je rezultat pred odlučujuću dionicu bio izjednačen (56:56), međutim samo 12 poena je postigao Strazbur u četvrtoj četvrtini i AEK je uspio da upiše pobjedu rezultatom 77:68.

Najefikasniji u pobjedi grčkog tima bio je Kit Langford sa 19 postignutih poena. Na drugoj strani Jaromir Bohačik je postigao 14.

U drugom susretu dana Brindisi je na svom parketu pobijedio turski Tofaš rezultatom 77:75. Većim dijelom utakmice domaći su imali prednost koja je većim dijelom bila i dvocifrena. Ipak, pred posljednjih nekoliko minuta Tofaš je iskoristio opuštanje protivnika i uspio da “otopi” razliku, međutim nisu imali snage do kraja i zabilježili su i treći poraz.

Najbolji u pobjedi Brindisija je bio Derek Vilis sa 13 poena, dok su samo po osam postigli najefikasniji u turskom timu Devon Akon-Pursel i Džeremi Simons