Ahmet Pašalić za MeridianSportBH: "Moja ekipa i pored svega nije izgubila volju i ovo je njihova pobjeda"

Trener košarkaša Bosne Ahmet Pašalić rekao je za MeridianSportBH nakon pobjede nad ekipom Zrinjskog od 87:82 da njegovi momci i pored svih problema nisu odustajali i da je ovo njihov trijumf.

Pašalić je na startu rekao da mu je želja da ovakvi derbiji imaju više publike, a zatim se dotakao same utakmice.

Čestitao bih Zrinjskom na fer i korektnoj igri, dobra košarkaška utkamica i predstava. Navijači Zrinjskog su bili tu u nekom manjem broju, ali su pružili finu podršku i ja bih volio da se ova dvorana ponovo napuni kao i ‘Skenderija’, da imamo derbija sa više publike i jedva to čekam” – izjavio je Ahmet Pašalić i dodaje:

Jedna teška utakmica, gdje smo na početku u prvoj četvrtini imali nekih deset razlike, zatim takav pad u igri, da je ekipa Zrinjskog otišla na desetak razlike. Poslije toga drugo poluvrijeme je bilo zaista izjednačeno, na jednu loptu. Teška utakmica, ali mislim da smo zasluženo pobijedili, igrali smo hrabro svih 40 minuta. Nismo dugo pobijedili, imali smo puno problema, ali mogu reći da moja ekipa nije izgubila volju i želju, oni su sa dosta tih problema i na treninzima htjeli nastaviti raditi i mislim da je ovo njihova pobjeda“.

Sarajevska Bosna trenutno ima skor od dvije pobjede i sedam poraza.