Košarkaši Albe pobijedili su ekipu Bajerna rezultatom 89:86 (24:18, 21:22, 23:19, 21:27) i tako su poveli sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa njemačke lige.

Domaći košarkaši su bolje ušli u ovu finalnu utakmicu i prvu dionicu su dobili sa 24:18. Izabranici Andree Trinkijerija su se malo razbudili i sredinom drugog kvartala došli su do izjednačenja (38:38). Do kraja poluvremena rezultat je bio 45:40 u korist Albe.

U drugom poluvremenu domaći košarkaši igrali su bolje i na kraju treće dionice bilo je +9 (68:59). Nisu se gosti iz Minhena predavali i pokazali su zube u posljednjoj četvrtini, međutim nije bilo dovoljno vremena za potpuni preokret i meč je završen 89:89 u korist Albe.

Ovom pobjedom Alba je povela u ovoj finalnoj seriji sa 1:0. Najefikasniji na meču bio je Markus Erikson sa 23 ponea, dok je Džejms Gist kod gostiju ubacio 19 koševa.

Naredna utakmica na programu je sutra sa početkom od 20:30h.