Alba Berlin je u trećem meču finalne serije njemačkog prvenstva pobijedila Bajen Minhen rezultatom 81:69 i tako stigla do prednosti 2:1.

Furiozno je Alba otvorila ovaj susret i već na početku imala prednost od 9:0, ali je Bajern uspio da dođe sebi i nakon deset minuta rezultat je bio 19:18 za goste iz Berlina. Za razliku od prve, u drugoj četvrtini domaći su imali prednost osam poena (37:29), no i to se istopilo do poluvremena (37:37).

Otvaranje drugog dijela je pripalo Bajernu, no još jednom se Alba vratila i pred posljednjih deset minuta rezultat je bio 59:56 za tim iz Berlina. Tu je Bajern potpuno zakazao, što su gosti iskoristili i na kraju slavili rezultatom 81:69.

Najefikasniji u timu Albe su bili Luk Sikma i Markus Erikson sa po 13 poena, dok je na drugoj strani Di-Džej Sili postigao 23 poena.

Četvrti meč finalne serije u Minhenu se igra 13. juna.