Košarkaši Albe pobijedili su ekipu Ulma rezultatom 77:75 (20:15, 16:21, 17:13, 24:26) u polufinalu plej-ofa njemačkog prvenstva i tako su zakazali finale sa ekipom Bajerna.

Utakmicu su bolje otvorili gosti iz Berlina koji su prvu četvrtinu dobili sa pet razlike (20:15). U nastavku košarkaši Ulma se se probudili i zaigrali bolje te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 36:36.

U drugom poluvremenu viđena je prava borba. Prednost u trećem kvartalu imali su gosti, dok su domaći na startu posljednje četvrtine poveli sa 57:53. Ključnu seriju od 10:0 napravili su košarkaši Albe koji su uspjeli da do kraja utakmice održe prednost i plasiraju se u finale plej-ofa njemačke lige gdje ih čeka ekipa Bajerna.

Najefikasniji na ovom meču bio je Andreas Obst koji je ubacio 24 poena, dok je kod Albe Simone Fontekio bio najzapaženiji sa 17 poena koliko je ubacio i Nils Gifi.