Andora nanijela prvi poraz Partizanu ove sezone

Košarkaši Andore savladali su na domaćem terenu ekipu Partizana sa 61:60 u četvrtom kolu Evrokupa, a najefikasniji na meču bio je Viktor Arteaga sa 15 poena.

Iako je Partizan imao dvocifrenu prednost u prvom poluvremenu, domaćin je sjajnom igrom u trećoj četvrtini preokrenuo i uspio je da sačuva to vođstvo do kraja utakmice.

Poenima Rodionsa Kuruksa Partizan je poveo sa 6:2, no Viktor Arteaga je uspio izjednačiti na 8:8, pa i povesti sa 9:8. Kevin Panter je preokrenuo na 10:9, no Oriol Pauli je vratio vođstvo domaćinu od 14:10. Kasnije je Amine Noa povećao tu razliku na 16:10, a onda je Dalas Mur za kraj prve četvrtine smanjio na 16:12.

Čim se krenulo u drugoj četvrtini Zek Ledej, Aleksa Avramović i Mur su napravili seriju za Partizan od 12:0 (24:16). Jelinek je sve to prekinuo trojkom za 24:19, da bi Alen Smailagić i Mur donijeli gostima vođstvo od 30:19.

Kratko su vratili igrači Andore na jednocifrenu razliku (30:21), no Nemanja Dangubić je pogodio za 32:21, a prvo poluvrijeme je završilo rezultatom 32:24.

Kako se ušlo u drugo poluvrijeme tako je domaćin zaigrao bolje i Arteaga je približio svoj tim na 32:28. Ubrzo je bivši igrač Partizana Kodi Miler-Mekintajer uzeo loptu i poentirao za -2 (34:32) i onda je Pauli zakucao za 34:34.

Nastavili su u tom ritmu domaći igrači ubrzo su poveli sa 40:36, da bi Arteaga i Dru Kraford povećali prednost na 46:38, a onda je Miler-Mekintajer donio Andori dvocifrenu prednost od 48:38, ali je Avramović u posljednjim sekundama treće četvrtine ukrao loptu i položio je u koš za 48:40.

Avramović i Uroš Trifunović su smanjili zaostatak na 51:44, pa je zatim Ledej pogodio trojku za 53:49. Panter je uspio sa dva vezana koša da približi Partizan na 55:53, nakon čega je pogodio trojku za preokret od 56:55. Miler-Mekintajer je vratio Andoru u vođstvo od 59:58.

Klevin Henan je sa poludistance pogodio za 61:58, pa je Panter sa slobodnih bacanja smanjio na 61:60, da bi Jelinek promašio oba slobodna, a onda je Avramović sa pola terena promašio šut za pobjedu.

U narednom kolu Partizan dočekuje Lietkabelis, a Andora gostuje Huventudu.

Andora – Partizan 61:60 (16:12, 8:20, 24:8, 13:20)

Andora: Miler-Mekintajer 11, Pauli 10, Lovet, Hanan 2, Noa 2, Nakić, Dianj 4, Kraford 7, Jelinek 10, Morgan, Arteaga 15

Partizan: Kuruks 2, Panter 13, Ledej 12, Avramović 8, Koprivica 2, Dangubić 2, Smailagić 7, Mur 6, Trifunović 2, Madar 6