U posljednjoj utakmici 11. kola Evrolige, Asvel je priredio iznenađenje dosadašnjeg toka sezone pobjedom 80:68 (25:19, 20:17, 20:17, 22:22, 15:15) protiv favorizovane Barselone.

Katalonci su dosta opušteno ušli u ovaj meč misleći da će lako izaći na kraj sa Asvelom, te su dozvolili sastavu Ti-Džej Parkera da im ubaci čak 25 poena u prvoj dionici. Serijom 6:0 na startu drugog kvartala, domaći su stigli do prve dvocifrene prednosti (33:23), a bez pretjeranih problema su tu razliku održali sve do velikog odmora kada je na semaforu pisalo 45:36.

Izabranici Šarunasa Jasikevičiusa su dosta angažovanije otvorili drugo poluvrijeme i na pogon svoja tri najbolja igrača (Kori Higins, Nik Kalates i Nikola Mirotić) spustili su zaostatak na samo pet poena (48:43). Tada nalet gostiju odbija Dejvid Lajti svojom kanonadom i vraća Asvelu dvocifrenu prednost. Nakon 30 minuta košarke, domaći su vodili 65:53.

Posljednju šansu za povratak, Barselona je imala početkom četvrte četvrtine kada su preko Mirotića smanjili na 67:57, ali Amin Nua pogađa trojku u narednom napadu i otklanja svu dilemu oko pobjednika. Do kraja, Asvel nije imao nikakvih problema da održi prednost, pa je na kraju rezultat bio 80:68.

Lajti je sa 17 poena bio najbolji pojedinac susreta, dok je u poraženom sastavu bolji od ostalih bio Mirotić sa 14 poena.