Australija dominacijom u skoku do pobjede nad Italijom, Francuska razbila Češku

U drugom kolu grupne faze košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju, Australija je savladala Italiju sa 86:83, a Francuska je rezultatom 97:77 bila bolja od Češke.

“Kenguri” su tako ostali neporaženi u grupi B, a “Trikolori” u grupi A, te su tako obezbijedili plasman u četvrtfinale.

Australija je meč završila sa 44 skoka, 14 više od Italije, te je to bila presudna činjenica zbog koje su stigli do trijumfa.

Nakon veoma izjednačenog prvog poluvremena, “Bumersi” su u trećoj četvrtini odigrali nešto bolje i u posljednju dionicu ušli sa +3 (65:62). Tu prednost su uspjeli zadržati i u konačnici slaviti sa 86:83.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džok Lendejl sa 18, dok se na drugoj strani istakao Simone Fontekio, koji je meč završio sa 22 poena.

Nakon što su Česi u prvoj četvrtini pogodili osam trojki iz devet pokušaja, činilo se da je pred Francuzima težak zadatak.

Ipak, izabranici Vensana Kolea su od druge dionice dodali gas, a šut Češke je potpuno stao, pa su Trikolori veoma brzo preokrenuli i na kraju relativno lagano trijumfovali sa 97:77.

Kod uspješnijeg sastava, najefikasniji je bio Evan Furnije sa 21 poenom, a na drugoj strani se istakao Ondrej Balvin, koji je brojao do 18.