Bajern bolji od Barselone, Bavarci pokvarili povratak Paua Gasola

U okviru 34. kola Evrolige, Bajern je kao gost savladao Barselonu sa 82:72 (29:22, 14:15, 17:18, 22:17).

Džejms Gist je otvorio meč poenima za Bajern, a uzvratio mu je Pau Gasol, kome je ovo bila prva utakmica po povratku u dres Barselone. Bavarci su nastavili u boljem ritmu, bili su veoma napadački raspoloženi, te su na prvu pauzu otišli sa +7 (29:22). Druga dionica je bila nešto neefikasnija s obje strane, a domaćini su u njoj snašli za nijansu bolje, pa je nakon 20 minuta igre na semaforu stajalo 43:37.

Izabranici Andree Trinkijerija su u trećoj dionici uspjeli sačuvati vođstvo, u odlučujući kvartal se ušlo sa +5 (60:55) u njihovu korist, a u njemu su dodatno povećali prednost i u konačnici slavili sa 82:72.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Džejlen Rejnolds sa 26 poena, dok su se na drugoj strani istakli Leo Vesterman i Leandro Bolmaro sa po 12. Gasol je za 13 minuta na parketu zabilježio devet poena i četiri skoka.

Bajern je regularni dio sezone završio na petoj poziciji, što znači da im je protivnik u četvrtfinalu Milano, dok će Katalonci sa prvog mjesta čekati Zenit ili Valensiju.