Košarkaši Bajern Minhena savladali su na gostovanju ekipu Albe sa 76:66 (20:7, 15:19, 17:24, 24:16) i tako su izjednačili na 1:1 u finalnoj seriji prvenstva Njemačke.

Kod rezultata 6:6 ekipa iz Minhena je napravila do kraja prve četvrtine seriju 14:1 i nakon deset minuta vodila sa 20:7. Sjajno su krenuli i u drugom periodu pa su kratko imali ogromnih +19 (29:10), da bi se tek tada tim iz Berlina razigrao. Uspjeli su da priđu na -7 (29:22), a na poluvremenu je bilo 35:26.

Alba je puno bolje djelovala u trećoj četvtini, uspjela je i da preokrene na 46:42, ali je to kratko trajalo pošto je Bajern mini-serijom poveo sa 52:46. U posljednjih deset minuta Alba je imala prednost od 63:62, no nakon toga Bavarci kreću ka pobjedi i serijom 14:3 (76:66) stižu do izjednačenja u finalu na 1:1.

Najefikasniji na meču bio je Vladimir Lučić sa 26 poena, a kod protivnika Ben Lamers postigao je 15 poena.