Košarkaši Zenita savladali su ekipu Bajern Minhena sa 79:71 u četvrtom kolu Evrolige. Najefikasniji kod pobjednika bio je Džordan Miki sa 18 poena, a na drugoj strani Darun Hilijard je imao 24 poena.

Iako je domaći tim u jednom trenutku imao prednost od 17 poena, to nije omelo Bavarce da preokrenu, ali su igrači iz Sankt Peterburga ipak došli do treće pobjede ove sezone u Evroligi.

Domaći igrači su fenomenalno otvorili meč i poenima Arturasa Gudaitisa stigli su čak do 13:0, da bi Nihad Đedović trojkom prekinuo tu seriju za 13:3. Brzo je uzvratio Džordan Lojd za 18:6, da bi se ogromnih 27:10  pobrinuo Koner Frankamp. Kori Volden je uspio malo da smanji na 29:14, ali je prvi period završio rezultatom 31:16.

Na startu druge četvrtine Bavarci su pokazali da se neće tek tako predati i Žan Mark Šiško je pogodio za 31:20, no Aleks Pojtres je vratio na +16 (38:22). Tada je uslijedila serija igrača Andree Trinkijerija od 7:0 (38:29), no Bili Beron se pobrinuo da na semaforu piše 43:30 za Zenit. Prvo poluvrijeme zatvorio je Otelo Hanter poenima za 43:35.

Start drugog poluvremena protekao je u znaku bivšeg košarkaša Crvene zvezde i Partizana Kori Voldena koji je donio preokret timu iz Minhena na 48:47. Darun Hilard je povećao prednost Bavaraca na 59:52, da bi Pojters pred ulazak u posljednjih deset minuta smanjio na 60:54.

Košarkaši Zenita naravno nisu dopustili rivalu tek tako da preokrene i preuzme meč u svoju kontrolu, te Beron smanjio na 60:58. Ubrzo je Andrej Zubkov preokrenuo na 64:62, a onda je Beron sa linije slobodnih bacanja pogodio za 68:63. Frankamp je dao svoje poene za 72:67, a Bili je briljirao u samoj završnici i povećao je razliku na 77:68, da bi meč završio rezultatom 79:71.

U narednom kolu Zenit gostuje Barseloni, a Bajern Minhen gostuje Žalgirisu.