Košarkaši Bajern Minhena savladali su na domaćem terenu ekipu Panatinaikosa sa 81:78 u 11. kolu Evrolige, a najefikasniji na meču bio je Darun Hiliard.

Domaći igrači stigli su do vođstva od 5:0 poenima Korija Voldena, da bi Joanis Papapetru izjednačio na 5:5. Darun Hiliard je povećao prednost Bavaraca na 10:8, pa je Dešaun Tomas dao trojku za 16:10. Papapetru je smanjio na 16:14, no Hiliard je vratio na 22:17. Ipak Džeremi Evans i Papapetru su do kraja četvrtine izjednačili na 22:22.

Gosti su na startu druge četvrtine poveli sa 26:24,  da bi Hauard Sent-Ros pogodio za prednost Grka od 31:28. Nastavio je Panatinaikos u tom ritmu i Evans je pogodio za 35:30, a Deril Mekon je poentirao za 40:32. Isti igrač je održavao prednost gostiju od +8 (44:36), da bi na poluvremenu bilo 44:37.

Poenima Papapetrua Panatinaikos je poveo sa 49:39, no Bavarci su se počeli vraćati i Augustin Rubit je pogodio za 53:47. Sent-Ros je vratio na 57:47, ali su  Andreas Obst i Otelo Hanter potpuno približili domaćina na 60:59 i s tim rezultatom se otišlo u posljednju četvrtinu.

Uspjeli su igrači Panatinaikosa sa održe svoju prednost i poveli su sa 67:61, pa je Nemanja Nedović pogodio trojku za 70:61. Tomas i Vladimir Lučić su vratili Bavarce u igru i smanjili zaostatak na 70:66, pa je Volden pogodio za 74:72. Veoma bitnu trojku za domaćina dao je Lučić za preokret od 77:76, odmah je Rubit povećao na 79:76. Brzo je odgovorio Nedović poenima sa linije slobodnih bacanja 79:78, ipak ključne poene za pobjedu od 81:78 dao je Rubit.

U narednom kolu Bajern Minhen gostuje CSKA, a Panatinaikos dočekuje Zenit.

BAJERN MINHEN – PANATINAIKOS 81:78 (22:22, 15:22, 22:16, 22:18)

Bajern Minhen:Vajler-Bab 7, Tomas 15, Volden 8, Hanter 7, Jaramaz, Lučić 6, Obst 6, Đedović 12, Rubit 12, Hiliard 20

Panatinaikos: Peri 3, Mekon 12, Papajanis 7, Bohoridis 3, Papapetru 17, Kaselakis 5, Vajt 9, Nedović 7, Evans 7, Sent-Ros 8