U sklopu 26. kola Evrolige nove trijumfe su upisali minhenski Bajern, “Kraljevski klub” i tim iz “grada mode”, a redom su padali Makabi iz Tel Aviva, litvanski Žalgiris i najneugodnije iznenađenje ovo sezone u vidu Himkija.

Klub koji pod dirigentskom palicom Andree Trinkijerija ove sezone bilježi više nego fantastične rezultate u najelitnijem evropskom takmičenju uz mnogo problema uspio je “na mišiće” odnijeti pobjedu protiv “ponosa Izraela” rezultatom 72:70.

Sjajan otpor košarkaši Makabija pružili su u tri perioda igre, ali odlučujuća četvrtina i deset minuta utakmice koji su apsolutno pripali mihnenskom Bajernu utabali su put njemačkom sastavu do sjajnog 16. ovosezonskog trijumfa.

Tačku na ovu utakmicu stavio je sa linije slobodnih bacanja Nik Vajlber-Beb koji je pogodio oba “penala” na devet sekundi prije kraja susreta, a njegovi najraspoloženiji saigrači bili su Vejd Boldvin sa 16 poena, uz po pet skokova i asistencija, te Džejlen Rejnolds koji je postigao poen manje.

U poraženom sastavu istakao se sjajnom partijom Ante Žižić uz dabl-dabl učinak u vidu 18 poena i deset skokova, a njegov prvi pratilac bio je Skoti Vilbekin sa skromnih deset poena.

Real Madrid ugostio je litvanski Žalgiris, a u kojem pravcu ide ova utakmica bilo je jasno već poslije uvodne četvrtine koju je “Kraljevski klub” dobio rezultatom 21:13, što je bilo više nego dovoljna prednost da ostatak meča protekne u dominaciji izabranika Pabla Lasa koji su na kraju trijumfovali ubjedljivim rezultatom 70:58.

Fantastične partije u tekućoj sezoni nastavio je argentinski košarkaš Gabrijel Dek koji je predvodio madridski sastav sa 14 poena i šest skokova, dok su po dva poena manje ubacili raspoloženi Džejsi Kerol i Trej Tompkins

Čast Žalgirisa branio je iskusni Paulius Jankunas ubacivši 13 poena i sedam skokova, a podršku je imao u Najdželu Hejsu, strijelcu 11 poena.

Himki je nastavio sa katastrofalnim partijama ove sezone, a novi “šamar” timu iz ruskog podmoskovlja uputili su “Manekeni” iz Milana koji su odnijeli “pun plijen” rezultatom 84:74.

Evidentno je da se tim Alekseja Šveda i družine nalazi u očajnom stanju, što je ovom utakmicom samo potvrđeno. Pružili su dostojan otpor na početku meča, ali druga četvrtina bila je od krucijalnog značaja za meč u kojem je Milano upisao 17. trijumf. Naime, tim Etorea Mesine tokom drugog kvartala stekao je prednost od 13 poena “viška”, a sredinom treće četvrtine dostigli su, na ovom meču rekordnih, 22 poena razlike (65:43). Do kraja susreta Himki je samo uspio ublažiti ovaj poraz, što ih nije spasilo nevjerovatnog 23. poraza u sezoni.

Milano je predvodio Ševon Šilds uz 17 poena i pet skokova, Luiđi Datome “brojao” je do 15, dok je Serhio Rodrigez upisao 13 poena i po pet asistencija i skokova.

U redovima Himkija samo dvojica košarkaša prednjačili su Džordan Miki (23 poena, 11 skokova) i Erik Mekalum uz 15 poena.