Bajić: "Ne želim tražiti opravdanja zbog dugog puta, ali moram reći da igrači nisu bili tu u prvih 20 minuta"

U okviru trećeg kola grupne faze FIBA Lige šampiona, Igokea je danas u Češkoj poražena od Nimburka sa 86:82.

Dragan Bajić, trener Aleksandrovčana, na pres konferenciji poslije meča je izjavio sljedeće:

“Čestitke Nimburku. Što se tiče analize, počeo bih sa prvim poluvremenom. Ne želim da tražim opravdanja zbog dugog puta, ali moram reći da moji igrači glavom nisu bili tu u prvih 20 minuta. Imali smo puno grešaka u oba pravca, a sve je bio plod dekoncentracije. Znali smo da Nimburk igra brzo, a nismo to dobro branili. U prvom poluvremenu nisam imao više od dva raspoložena igrača. Pokušao sam probuditi ekipu na poluvremenu, rekao sam da više igrača mora da se uključi ako želimo pobijediti.

To je bilo dosta u drugom dijelu, pokazali smo veliku agresivnost i prešli u rezultatski plus, međutim u određenim momentima kada se utakmica lomila, nismo imali dobra rješenja i odluke. Ništa nije gotovo, imamo još tri utakmice do kraja i gledaćemo svoju šansu da prođemo dalje. Revanš protiv Nimburka je bitan i moramo ga dobiti, ali tu su još dva meča, sigurno ćemo tražiti svoju šansu”.

U narednom kolu, “Igosi” putuju u Tursku na megdan Galatasaraju.