Baksi upisali prvu pobjedu u seriji protiv Netsa, Durent promašio šut za produžetke (VIDEO)

Košarkaši Milvoki Baksa savladali su ekipu Bruklin Netsa sa 86:83 (30:11, 15:31, 22:23, 19:18) i tako su smanjili na 2:1 u polufinalnoj seriji Istočne konferencije.

Domaći tim je sjajno otvorio meč i poveo je sa 11:2, a gosti su samo povremeno u prvoj četvrtini uspjeli da postignu koš, te je prednost samo rasla. Na kraju je izašla na +21 (30:9), ali je nakon 12 minuta rezultat bio 30:11.

Naravno u drugom periodu se očekivalo da krene ekipa Netsa i to se dogodilo, pošto su malo po malo smanjivali razliku i prvo su prišli na -10 (32:22), pa zatim i na -2 (33:31). Tada se počelo igrati koš za koš, a samo su Baksi na kratko otišli na +7 (44:37), da b na poluvremenu bilo 45:42.

Na početku drugog poluvremena Milvoki je poveo sa 49:44, a gosti su prvo smanjili na -2 (53:51) i nakon toga izjednačili na 57:57. Veoma neizvjesno je bilo u tom periodu, odbrane su bile sjajne i maksimalna prednost jedne ekipe je bila +3 (62:59), da bi Bruklin poveo sa 65:64. Ipak u posljednju četvrtinu sa vođstvom od 67:65 ulazi Milvoki.

Opet su Netsi poveli sa 70:69, pa su Baksi napravili seriju 5:0 (74:70) i stalno je bilo izjednačeno (78:78), da bi Kevin Durent pogodio trojku za 83:80. Uplašili su se navijači domaćih da bi mogla ova serija otići na 3:0. Uspjeli su da preokrenu na 84:83, a zatim su gosti izgubili loptu, te je Janis Adetokunbo sa linije penala pogodio za 86:83. Na samom kraju Durent je pokušao da izjednači, ali lopta je samo pogodila obruč.

Najefikasniji na meču bio je Kris Midlton 35 poena i 15 skokova, Janis Adetokunbo je postigao 33 poena, uz 14 skokova, a na drugoj strani Kevin Durent je imao 30 poena.