Košarkaši Vojvodine su u okviru 12. kola Druge ABA lige poraženi od domaće ekipe Širokog rezultatom 93:69, a bek Novosađana Uroš Banjac je za MeridianSportBH prokomentarisao poraz njegove ekipe.

Uroš Banjac je bio i poenterski najraspoloženiji u ekipi Vojvodine, a utakmicu je završio sa 18 poena i šest skokova.

”Domaćin je jako dobro otvorio utakmicu. Ne znam da li smo se možda mi malo uplašili te atmosfere ili nešto drugo, ali prvih pet-šest minuta nismo stvarno ništa mogli. Uspjeli smo ih stići do kraja prve četvrtine, ali su oni na poluvremenu opet otišli na 10-ak razlike, nakon nekih naših ishitrenih šuteva i loše odbrane. Iako su oni imali dan manje pauze, energetski su bili bolji i zasluženo su pobijedili” – kazao je Banjac za naš portal, a zatim se osvrnuo i na posljenji meč regularnog dijela sezone protiv Borca:

”U svaki meč mi ulazimo maksimalno. Mi smo, ja mislim, i teoretski izgubili šanse za plasman u plej-of, ali daćemo sve od sebe da tu utakmicu pobijedimo, pa da se nakon toga okrenemo domaćem prvenstvu”.

Utakmica između Vojvodine i Borca je na rasporedu u nedjelju od 12 časova.