Odbojkašice Banjaluka Voleja savladale su u trećem kolu Balkanskog kupa u Banjaluci ekipu Rabotničkog sa 3:0, dok je Dinamo iz Bukurešta sa 3:1 savladao ekipu Partizana.

Nakon poraza u prvom kolu od Partizana, banjalučke odbojkašice upisale su pobjedu kod kuće i to nad ekipom Rabotničkog od 3:0 (25:23, 25:23, 25:11). Prva dva seta su bila veoma neizvjesna, tako je u prvom rezultat u jednom trenutku glasio 23:23, da bi onda Banjaluka Volej povezala dva poena i tako osvojila taj dio igre. U drugom setu su vodile domaće odbojkašice sa 24:22, rivalke su spasile jednu, ali nisu mogle i drugu set loptu za 2:0. Kasnije je sve išlo dosta lakše u korist Banjalučanki koje su sa 25:11 stigle do trijumfa.

Ranije tokom dana Dinamo iz Bukurešta je sa 3:1 (25:23, 25:20, 14:25, 25:19) savladao beogradskog Partizana. Iako su Rumunke imale prednost od 16:9 tokom prvog seta, Partizan je uspio da se vrati i priđe na 24:23. Ipak Dinamo nije dozvolio totalni povratak i osvojili su poen koji im je donio prvi set. U naredna tri seta nije viđena neizvjesna borba, jer su timovi osvajali veoma sigurno te dijelove igre i tako je Dinamo nakon poraza od PTT Spora iz Ankare stigao do prve pobjede.

Ekipa Banjaluka Voleja danas se u 17.30h sastaje sa Dinamom iz Bukurešta, dok se od 20 časova sastaju Partizan i PTT Spor.