Rukometaši Barselone savladali su na gostovanju ekipu Meškov Bresta sa 33:29, dok je Kil na domaćem terenu bio bolji od Pari Sen Žermena sa 31:29 u prvim mečevima četvrtfinala Lige šampiona.

Ekipa iz Španije je od prvog do posljednjeg minuta bila u prednosti protiv bjeloruskog tima i nisu ni u jednom trenutku dopustili protivniku da se ponada da sa pozitivnim rezultatom može otputovati u Barselonu, te su slavili sa 33:29. Najefikasniji na meču bio je Mikita Vailupau sa 11 golova, dok je kod pobjednika Dika Mem postigao devet golova.

Kil i Pari Sen Žermen su prema očekivanjima odigrali fantastičan meč, a Francuzi su bili ti koji su tokom prvog poluvremena stalno imali prednost, u jednom trenutku i 12:8. Kil je povremeno izjednačavao i onda je sredinom drugog poluvremena preuzeo kontrolu nad utakmicom i na kraju stigao do pobjede od 31:29, što garantuje sjajan revanš.

Najefikasniji na meču bio je Harald Rajnkind sa deset golova, a na drugoj strani Dilan Nahi je postigao osam golova.