Barselona i Olimpijakos na korak od fajnal fora u Beogradu

Košarkaši Barselone su u četvrtfinalnoj seriji Evrolige zabilježili trijumf protiv Bajerna u Minhenu rezultatom 75:66. Pobjedu  je upisao i Olimpijakos, pošto su u gostima savladali Monako sa .

Barselona je večeras bila apsolutno dominantna, a u više momenata je njihova prednost iznosila i +19. Njemački tim niti u jednom trenutku nije pošteno zaprijetio i pokušao da se povrati u meč, pa su gosti potpuno zasluženo došli do slavlja i poveli sa 2:1 u ovoj četvrtfinalnoj seriji.

Najefikasniji kod pobjedničkog tima bio je Nikola Mirotić sa 25 poena, dok je Rolands Smits dodao 12. Sa druge strane se istakao Vladimir Lučić sa 17 poena, Ogustin Rubit je dodao 13, a Ognjen Jaramaz 13 poena.

Četvrti meč ove dvije ekipe će se igrati u četvrtak u Minhenu, a eventualna ”majstorica” bi se igrala u Barseloni, ako do toga dođe.

Gledali smo triler završnicu u drugom večerašnjem okršaju Evrolige između Monaka i Olimpijakosa. Tokom prvog poluvremena smo gledali dosta ujednačen meč i obje ekipe su se smjenjivale u vođstvu.

Zatim Olimpijakos u trećoj četvrtini pravi zavidnu prednost, te pred posljednjih 10 minuta odlaze sa viškom od 13 ponea (71:58). Međutim, domaći tim se na otvaranju četvrte četvrtine fantastično vraća u život serijom 11:0 (73:69), a nedugo nakon toga su i poveli sa 80:79.

Ipak, gosti iz Pireja tada prave seriju od 6:0 u posljednjem minutu. Domaćin je pokušao da se vrati trojkom Dvejna Bejkona na šest sekundi do kraja, ali se ispostavilo da vremena za preokret nije bilo. Pobjedu grčkog tima je potvrdio Kostas Slukas sa linije slobodnih bacanja i konačnih 87:83.

Upravo je Slukas bio i najefikasniji u svom timu, a meč je završio sa 21 poenom. Saša Vezenkov ga je pratio sa 17 poena, dok je Tomas Volkap dodao 13. Sa druge strane je prednjačio pomenuti Bejkon sa 23 poena, Vil Tomas je ubacio 15, a Majk Džejms dva poena manje.

Naredni susret ova dva tima je na rasporedu u četvrtak od 21 čas. Domaćin je ponovo ekipa Monaka, a eventualni odlučujući meč će se igrati u Grčkoj.