U okviru 11. kola Evrologe, Barselona je u gostima savladala Asvel rezultatom 80:60. Najefikasniji kod Katalonaca je bio Nikolas Laprovitola sa 25 poena, a istakao se i Nikola Mirotić sa 15 poena, dok se u u francuskoj ekipi istakao Eli Okobo sa 17 poena.

Utakmica je počela dosta izjednačeno. Džejms Gist je na otvaranju meča postigao poena za Asvel, dok je u narednom napadu odgovorio Najdžel Hejs-Dejvis, a pri rezultatu 7:5 za Katalonce, Kris Džons je nakon sjajnog driblinga postigao poene za Asvel.

Na tri minuta do kraja prve dionice ponovo je Gist pogodio za domaći tim, a onda je uslijedila serija od 12 poena košarkaša Barselone, čime su na kraju došli do +10 (19:9).

Trojkom Serhija Martineza su košarkaši Barselone na početku drugog kvartala došli na +15, a onda je ekipa Asvela u narednih pet minuta serijom od 10 uzastopnih poena ”istopila” prednost na -5.

U nastavku meča su domaći košarkaši uspjeli u potpunosti da neutrališu igru protivnika, te su do kraja drugog kvartala uspjeli da priđu na samo poen razlike koševima Kostasa Adetokunba, da bi u posljednjoj sekundi Rokas Jokubaitis postigao poene za 31:28.

Prštale su trojke na otvaranju drugog poluvremena. Sa dvije trojke Nikole Mirotića i jednom trojkom Nikolasa Laprovitole Katalonci su otišli na +12, a sa druge strane je uzvratio Eli Okobo

Meč je prelomljen u finišu treće četvrtine. Pri rezultatu 51:47, uslijedila je serija poena za Katalonce koju je počeo Rodrigez, a trojkom u posljednjoj sekundi završio odlični Laprovitola, pa je Barselona u posljednju dionicu otišla sa +15 (62:47).

U posljednjoj četvrtini košarkaši Asvela nisu imali snage da odgovore, pa je utakmica završena ubjedljivom pobjedom Barselone rezultatom 80:60.

Time je Barselona došla do devete pobjede u 11 odigranih kola Evrolige, dok je Asvelu ovo peti poraz. Naredno kolo Katalonci će na domaćem parketu dočekati Žalgiris, dok će Asvel gostovati Monaku.

ASVEL – BARSELONA 80:60 (9:19, 19:12, 19:31, 13:18)

Asvel: Okobo 17, Džons 9, Kaudi 6, Lakombe 0, Gist 6, Fol 0, Hauard 7, Hunsu 2, Štrazel 5, Adetokunbo 8

Barselona: Dejvis 8, Sanli 8, Martinez 5, Smits 2, Hejs-Dejvis 2, Oriola 0, Laprovitola 25, Kjurik 3, Jokubaitis 8, Mirotić 15, Kaisedo 4, Ubal 0