U okviru desetog kola Evrolige, Barselona je kod kuće savladala CSKA sa 81:73. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikola Mirotić sa 21 poenom, a pratio ga je Brendon Dejvis sa 14.

Nakon deset odigranih susreta, Katalonci su ostvarili osmi trijumf, a ruski predstavnik je na polovičnom učinku.

Nakon izjednačene i dosta neefikasne prve četvrtine, Barselona je odigrala odlično u drugoj pa je na veliki odmor otišla sa +11 (38:27).

CSKA se razgoropadio u trećem kvartalu i riješio ga u svoju korist sa 33:13, ali su domaćini potom ponovo preuzeli konce i preokrenuli te u konačnici slavili.

Barselona, Barselona na krilima fantastične četvrte četvrtine nadjačala CSKA

Ife Lundberg je otvorio meč poenima za CSKA, a Barselona je na svoju prvu uspješnu realizaciju čekala dva minuta, kada je Sertač Šanli sa linije penala izjednačio na 2:2. U nastavku, ni jedni ni drugi nisu pronalazili dobra napadačka rješenja, pa se na prvu pauzu otišlo sa 13:13.

Druga dionica je donijela dosta pozitivnih promjena u igri Katalonaca. Brendon Dejvis i Kajl Kjurik su pokrenuli dobru seriju svog tima, a kasnije im se priključio Nikola Mirotić, koji je pogodio neke šuteve i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 38:27 u korist “Blaugrane”.

U trećem kvartalu, CSKA se razgoropadio. “Armejci” su započeli period sa tri trojke Johanesa Vojtmana, a Vil Klajburn ih je potom približio na 41:38. Vojtman je ubrzo nastavio gdje je stao i preokrenuo na 45:43, a van linije 6,75m je precizan bio i Toko Šengelija. Gosti su mnogo bolje finiširali treću četvrtinu i u četvrtu su ušli sa +9 (60:51).

Činilo se da je momentum u potpunosti na strani ruskog predstavnika, međutim Barselona je ponovo proradila u posljednjih deset minuta. Šanli, Mirotić i Najdžel Hejs-Dejvis su smanjili na 61:60, a Dejvis je potom preokrenuo na 62:61.

Šengelia mu je uzvratio trojkom, ali Mirotić je bio sjajan i sam je povukao svoj tim do +4 (68:64), a izabranici Šarunasa Jasikevičiusa su u nastavku sačuvali i povećali prednost te u konačnici slavili sa 81:73.

U narednom kolu, Barselona će igrati protiv Asvela u gostima, a CSKA ide u Vitoriju na megdan Baskoniji.

BARSELONA – CSKA 81:73 (13:13, 25:14, 13:33, 30:13)

Barselona: Dejvis 14, Šanli 7, Martinez 0, Smits 2, Hejs-Dejvis 3, Laprovitola 0, Kjurik 13, Jokubaitis 11, Mirotić 21, Kalates 10

CSKA: Lundberg 4, Ukov 0, Heket 2, Antonov 0, Vojtman 21, Klajburn 9, Šengelia 17, Milutinov 1, Farid 0, Grigonis 8, Kurbanov 4, Šved 7

Sudije: Lotermoser, Latiševs, Petek