Košarkaši Barselone su nakon produžetka savladali ekipu Unikahe sa 103:93 (15:29, 24:15, 21:21, 28:23, 15:5) i plasirali se u polufinale Kupa Kralja.

Igrači Unikahe fenomenalno su otvorili utakmicu i kod rezultat 7:7 napravili su seriju 19:0 (26:7), te su nakon deset minuta vodili sa 29:15. Naravno nakon toga je Barselona počela igrati dosta bolje i smanjivali su razliku malo po malo, a poenima Korija Higinsa su smanjili prvo na -8 (34:26). Nakon toga se igralo koš za koš, da bi pred kraj prvog poluvremana Aleks Abrines primakao svoj tim na samo -3 (42:39), a nakon dvadeset minuta rezultat je bio 44:39.

Alberto Dijaz je na početku drugog poluvremena pogodio trojku za +8 (47:39), no Nikola Mirotić i Kori Higins su brzo smanjili na 47:44. Vraćali su igrači Unikahe na +8 (54:46), da bi trojkama Karlosa Suareza i Aksela Butijela otišli na +10 (65:55). Nik Kalates i Brendon Dejvis su pred ulazak u posljednjih deset minuta smanjili na 65:60.

Unikaha je na startu četvrte četvrtine vodila sa 68:62, no Barselona je tada napravila seriju 17:2 i povela sa 79:70. Uzvratio je protivnik trojkama Darija Brizuele i Diaza za 79:76, a Adam Vačinski je preokrenuo na 80:79. Higins je novom trojkom preokrenuo na 84:82, a poslije izjednačenja Unikahe, Mirotić je pogodio za tri (87:84). Tim Abromaitis je postigao poene za produžetke na četiri stotinke prije kraja za 88:88.

U produžecima se igralo koš za koš i obje ekipe su u pojedinim trenucima bile u prednosti, da bi u posljednjem minutu Higins pogodio za 98:93. Na kraju su igrači i trener Unikahe dobili nekoliko tehničkih greški, te je meč završio rezultatom 103:93.

Najefikasniji na meču bio je Dario Brizuela sa 33 poena, a na drugoj strani Kori Higins je postigao 22, a Nik Kalates 17 poena.

Oni će u polufinalu igrati sa ekipom Baskonije.