Baskonija u drugom poluvremenu srušila Milano, nastavljena borba za najboljih osam (VIDEO)

Košarkaši Baskonije savladali su na domaćem parketu ekipu Milana rezultatom 86:69 (10:16, 23:16, 27:13, 26:23) u okviru 31. kola Evrolige.

Koševima Džefa Bruksa u uvodnim minutama ekipa Milana je došla do prednosti 10:4. Sa linije za slobodna bacanja Kevin Panter je podigao na +8, da za domaće Akile Polonara pogodio za dva i tako smanjio prednost gostiju. U posljednjoj sekundi pokušao je za tri Majkl Rol ali je bio neprecizan (16:10).

U drugoj četvrtini domaći su zaigrali bolje i do izjednačenja došli poenima Pjerija Henrija (16:16). Sredinom ovog kvartala Zoran Dragić je prvo bio precizan za tri, pa u narednom napadu i za dva (21:21). Do prednosti poenima sa linije za slobodna bacanja Rokasa Gidraitisa otišlo se na odmor pri rezultatu 33:32 za domaće košarkaše.

U trećoj četvrtini domaći košarkaši su pokazali svoju najbolju igru i od početka do kraja ovog kvartala su dominirali. Sve je počelo serijom 8:0 zahvaljujući najviše raspoloženom Henriju. Prišli su gosti i na -4 poenima Luiđija Datomea, međutim trojke za Baskoniju su redom pogađali Polonara, Alek Piters i Gidraitis i tako sa +15 se ušlo u posljednju dionicu (60:45).

Sredinom posljednje četvrtine novom trojkom Henrija domaći su došli do maksimalnih +20 i tako riješili pitanje pobjednika na ovom meču (76:56). Do kraja utakmice za tri pogađali su Polonara i Luka Vildoza, a konačan rezultat bio je 86:69. Ovom pobjedom Baskonija nastavlja borbu za top osam sa ekipama Zenita, Valensije i Real Madrida.

Najefikasniji na ovoj utakmici bio je Henri sa 19 poena, dok je Polonara dodao 17.

Naredni duel Baskonija igra protiv Panatinaikosa, dok Milano gostuje u Beogradu Crvenoj zvezdi.