Baskonija upisala rutinsku pobjedu protiv Efesa u gostima

Košarkaši Baskonije pobijedili su večeras ekipu Efesa rezultatom 77:59 (17:20, 25:17, 21:13, 14:9) u 12. kolu Evrolige.

Prvi kvartal je pripao domaćinu koji je poslije 10 minuta igre vodio 20:17. Poenima Krunoslava Simona, ekipa Ergina Atamana je sredinom prvog perioda imala najveću prednost i to od plus šest (11:5). U nastavku razlika je padala, ali je Efes održavao prednost bez većih problema. Minut prije kraja prve četvrtine Tadas Sedekerskis je napravio faul nad Džejmsom Andersonom, i Amerikanac je oba relizovao (20:17).

Poslije četiri minuta igre u drugom periodu Rodrig Buboa pogodio je dvojku i rezultat je 30:26. Poslije četresetak sekundi Akile Polonara pogađa trojku (30:29), a potom i Tonje Džekiri je bio precizan za dva poena (31:30) i ekipa Duška Ivanovića dolazi do preokreta. Isti igrač je minut prije kraja upisao još dva poena pri rezultatu 42:37, sa kojim su ekipe otišle na odmor.

2

U nastavku, u trećoj četvrtini prednost Baskonije je samo rasla. Prvi put dvocifrenu prednost španski predstavnik je imao Polonara pogodio za tri poena pri rezultatu 51:39. Posljednji napad gosti su imali preko Aleka Pitersa koji je bio prezican kod šuta za tri poena (63:50) i tada upisao 13 poen na ovom susretu.

Nakon pet minuta u posljednjoj četvrtini, Pjerija Henri je pogodio za dva i rezultat je 72:50, što je najveća prednost Baskonije na ovom susretu. Baskonija je Efesu u posljednjem periodu dozvolila samo devet poena. Ivanovićeva ekipa je kontrolisala rezultat do kraja susreta koji je završen rezultatom 77:59.

1

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Alek Piters sa 18 postignutih poena. Na drugoj strani niti jedan igrač nije imao dvocifren broj poena, a istakao se Šejn Larkin sa samo osam poena.

U narednom kolu Baskonija će dočekati ekipu Makabija, dok će se Efes u gostima sastati sa Valensijom.