Košarkašice Belgije pobijedile su Bjelorusiju rezultatom 77:69 (23:13, 17:17, 21:19, 16:20) u utakmici za treće mjesto na ovom Eurobasketu.

Košarkašice Belgije su sjajno ušle u ovu utakmicu, a serijom od 11:0 zatvorile su prvu četvrtinu koju su dobile 23:13. U nastavku uspjele su košarkašice Bjelorusije da se približe na pet poena zaostatka, ali su izabranice Filipa Mestdaga podigle nivo igre i sa dvocifrenom razlikom otišlo se na poluvrijeme (40:30).

Na startu drugog dijela Bjelorusija je ponovo prišla na samo -4, ali kao i u prvom poluvremenu Belgija je iskusno održavala razliku na ovoj utakmici i na kraju treće četvrtine bilo je 61:49. U posljednjoj četvrtini košarkašice Bjelorusije nisu mogle da naprave nešto značajnije, te je Belgija ovom pobjedom došla do bronze na Eurobasketu (77:69).

Najefikasnija bila je Ema Meseman koja je ubacila 21, a Antonia Delere ju je pratila sa 19 poena.