Odbojkašice Belgije savladale su selekciju Srbije sa 3:2 (23:25, 26:24, 25:21, 23:25, 15:10) u devetom kolu Lige nacija u Riminiju.

Belgijanke su vodile u prvom dijelu prvog seta sa 10:8, ali tada je Srbija napravila seriju 5:0 (13:10) i držala je tu prednost tokom čitavog seta. Imale su i četiri set lopte, pa je Belgija odbranila tri, ali ne i četvrtu za 25:23. U drugom setu Belgijanke su imale konstantno vođstvo, a kada su povele sa 23:18 svi su mislili da će lako izjednačiti. Tako ipak nije bilo mišljenje srpskih odbojkašica koje su izjednačile na 24:24, no preostala dva poena pripadaju njihovih protivnicama za 26:24 (1:1).

U trećem setu belgijske odbojkašice su bile puno konkretnije, nisu ispuštale stečenu prednost i sa 25:21 su preokrenule na 2:1. Podmlađeni sastav Srbije to nije poremetilo, timovi su se mijenjali u vođstvu, da bi kod rezultata 22:21 za Belgiju, srpske odbojkašice napravile preokret i osvojile set za 2:2 sa 25:23.

Prvu veću prednost u petom setu imale su Belgijanke kod rezultata 10:7 i samo su održale to vođstvo za pobjedu od 15:10. Najefikasnija na meču bila je Brit Herbots sa 28 poena, Silke van Avertmaet je imala 20 poena, a kod Srbije Sara Carić 19, te Katarina Lazović i Sara Lozo po 16 poena.

Naredni meč odbojkašice Srbije igraju 12. juna protiv Kanade.