Borac i Ljubinje upisali drugu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine

Odbojkaši Borca, Ljubinja, Kaknja i Gradine ostvarili su pobjede u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Banjalučki Borac ostvario je još jednu pobjedu na startu nove sezone, a sada su bili bolji od gostiju iz Domaljevca sa 3:1 (29:27, 23:25, 25:15, 25:22). Prva dva seta su bila veoma neizvjesna i odlučena su na razliku, no kasnije su domaći igrači preuzeli kontrolu nad utakmicom i stigli do novog trijumfa.

Novi član Premijer lige ekipa Gradina iz Srebrenika trijumfovala je protiv Bosne iz Kalesije sa 3:1 (25:15, 21:25, 25:20, 25:20), gdje su gosti u drugom setu bili bolji rival, ali više od toga nisu mogli.

Tim Ljubinja je na gostovanju u Sarajevu savladao domaću Bosnu sa 3:1 (26:24, 21:25, 25:20, 25:23) i tako stigao do druge pobjede u novoj sezoni, nakon što su u prvom kolu pobijedili ekipu Gradine.

Najneizvjeniji meč su odigrale ekipe Radnika i Kaknja u Bijeljini, gdje je pobjeda pripala gostima nakon pet setova sa 3:2 (20:25, 26:24, 25:20, 24:26, 15:12).  Dva seta u ovom duelu su odlučena na razliku, a gosti iz Kaknja su ipak bili prisebniji u odlučujućem petom setu i tako su upisali prvu pobjedu ove sezone.

Preostali meč dan je brčanski okršaj između Jedinstva i Mladosti.