U okviru trećeg kola Druge ABA lige u balonu u Osijeku, Borac je kao formalni domaćin savladao Zlatibor sa 87:75. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Radoš Šešlija sa 16, a pratili su ga Draško Knežević i Diante Boldvin sa po 14 postignutih poena.

Crveno-plavi su tako nastavili svoj fantastičan niz u tekućoj sezoni, u kojoj još uvijek ne znaju za poraz, ni u Ligi BiH ni u regionalnom takmičenju.

Banjalučani su odigrali odlične prve dvije četvrtine, nakon kojih su imali prednost od +21 (60:39). Zlatibor je u nastavku pružio dosta bolju partiju, međutim to im nije bilo dovoljno za preokret.

Borac, Borac na krilima brutalnog prvog poluvremena srušio Zlatibor i produžio sjajnu seriju

Radoš Šešlija je doveo Borac u vođstvo, a na 2:2 je izjednačio Dušan Kutlešić. Stefan Kenić i kapiten Draško Knežević su potom doveli Banjalučane do +7 (9:2), a srpski predstavnik je djelovao neorganizovano u napadu i prednost formalnog domaćina je samo rasla.

Srđan Gavrić je potvrdio sjajnu šutersku formu i pogodio dvije trojke za 19:7, a Knežević je nedugo zatim na isti način bio precizan za 22:10. Sjajna tranzicija i protok lopte crveno-plavih su se nastavili, a na prvu pauzu se otišlo sa 30:15.

Kutlešić i Diante Boldvin su izmijenjali po dva poena na uvodu u drugu dionicu, a Tadija Tadić i Aleksa Čabrilo su uspjeli smanjiti zaostatak svog tima na -12 (32:20). Ipak, Banjalučani su odbili ovaj nalet protivnika, a kada je Aljoša Janković sjajno proigrao Šešliju nakon četiri minuta, na semaforu je stajalo 41:25.

Janković je zatim bio precizan i van linije 6,75m te su izabranici Dragana Nikolića nastavili kažnjavati sve propuste Zlatibora. Lakvinton Ros je bio gotovo potpuno neutralisan, a njegovi saigrači su to donekle nadoknadili, međutim nisu imali rješenja za sjajnu ofanzivu ekipe iz grada na Vrbasu i rezultat je nakon 20 minuta igre bio 60:39.

Treći kvartal je donio dosta promjena na parketu, najviše zahvaljujući sjajnom Rosu koji se probudio. Boldvin i Šešlija su povećali prednost formalnog domaćina na +25 (64:39) i činilo se da je momentum ostao na strani Nikolićevih košarkaša, međutim formalni gosti su pronašli odgovor.

Crveno-plavi više nisu bili u stanju da pogađaju šuteve kao u prethodnom dijelu susreta, a Dušan Kutlešić i Sandi Grubelić su započeli dobru seriju Zlatibora, koju je na individualni kvalitet nastavio Ros.

Amerikanac je gotovo sve situacije jedan na jedan riješio poenima, dok je na drugoj strani u drugoj polovini pretposljednjeg perioda najaktivniji bio Kosta Kondić, koji je svojim prodorima Borcu jedini pružio izlaz iz evidentne krize.

Mladi Banjalučanin je pogodio za 71:62, a Kutlešić je polovičnim učinkom sa penala na drugoj strani postavio rezultat kojim se otišlo u posljednjih deset minuta, 72:62.

Nervoza bosanskohercegovačkog predstavnika se prenijela i u četvrtu četvrtinu, što se najbolje prikazalo u činjenici da su Nikolićevi puleni ušli u bonus nakon samo dva minuta igre. Filip Đuran je smanjio na 72:64, a Kutlešić je zatim promašio oba slobodna bacanja i tako propustio priliku za potpuni priključak, da bi Knežević u sljedećem posjedu ubacio izuzetno bitnu trojku za svoj tim za 75:64.

Kapiten Banjalučana se malo poslije povrijedio prilikom ukradene lopte i istrčane kontre te je bio primoran da napusti parket. Formalni gosti su nastavili sa propuštanjem šansi za povratak, a Borac je malo po malo stizao do poena.

Džoš Kaninhem je nekoliko puta odigrao dobru odbranu na Rosu, a Knežević se vratio na oko četiri minuta do kraja, međutim ubrzo je ponovo sjeo na klupu. Kako je vrijeme odmicalo, bilo je jasno da Zlatibor neće imati snage za preokret, a trojka Kenića za 83:66 je riješila pitanje pobjednika i konačan rezultat je glasio 87:75.

U narednoj rundi, Borac će igrati protiv zemunske Mladosti, a Zlatibor protiv Podgorice.

BORAC – ZLATIBOR 87:75 (30:15, 30:24, 12:23, 15:13)

Borac: Gavrić 8, Kaninhem 5, Pažin 8, Boldvin 14, Knežević 14, Kondić 7, Šešlija 16, Kenić 10, Janković 5, Reljić 0

Zlatibor: Protić 8, Čabrilo 11, Kutlešić 18, Grubelič 12, Đuran 2, Tadić 5, Ros 19

Sudije: Mustapić, Pavičić, Antovski